facebook

Prywatnie

  • Mieszka na Ziemi Kłodzkiej, jest noworudzianką. Pracuje w okręgu wałbrzyskim.

    Jest mamą 16-letniego Cypriana, żoną Rafała.

    Jest właścicielką dwóch alaskan malamute, Tocho i Oomashy. więcej

Monblog


  • Żeby to były jedynie plusy dodatnie,  czy plusy ujemne, /jak mawia Klasyk/, ale to,  co mówi Prezes  nawet i w tej oryginalnej  konwencji się  nie mieści.

Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Moniki Wielichowskiej

ul. Kłodzka 24A

57-402 Nowa Ruda

tel/fax: (74) 872 16 03

mail: monika.wielichowska@sejm.pl

Poniedziałek 9.00 - 17.00

Wtorek-Piątek 8.00 - 16.00

Prywatnie PDF Drukuj EmailMonika Wielichowska – mężatka, mama 16-letniego Cypriana. Noworudzianka – tu mieszka, tu też przyjmuje w swoim biurze poselskim.

 

Wykształcenie: wyższe – ekonomista / dziennikarz.

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu; Uniwersytetu Wrocławskiego: Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją, Menadżerskiego Studium Podyplomowego: Obsługa i wykorzystanie funduszy unijnych wspierających polską samorządność i przedsiębiorczość; Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: Podyplomowe Studia Zarządzanie i Finansowanie Infrastruktury Drogowej

 

Przez 10 lat była pracownikiem Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Blisko 8 lat na stanowisku inspektora ds. Polityki Informacyjnej Urzędu Miejskiego – redaktor naczelny biuletynu samorządowego „Info Nowa Ruda”, współpracownik UM z organizacjami pozarządowymi.


Organizatorka Dni Nowej Rudy w latach: 2002 – 2004, prekursor Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Rudzie, pomysłodawca odkupienia MIG-a oraz całej akcji związanej z tym wydarzeniem.


Otrzymała certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów dotyczących budowy pozytywnego wizerunku władz samorządowych za pomocą narzędzi public relations i obsługi programów do gromadzenia danych oświatowych w Systemie Informacji Oświatowych.


Przez kilka lat - właścicielka firmy REBEL MUSIC - managementu znanych zespołów muzycznych, jak również wydawca płyt muzycznych.

 

Radna powiatu kłodzkiego kadencji 2002 – 2006.


Laureatka Nagrody specjalnej „WOLONTARIUSZ ROKU 2002” w kategorii Kultura i Sztuka przyznaną przez Kapitułę złożoną z samorządów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.


Laureat tytułu: Wice-ambasadora Promocji za umiejętne kreowanie wizerunku miasta Nowa Ruda i rzetelna współpracę z mediami w 2001 roku.

Laureat plebiscytu na najpopularniejszego przedsiębiorcę roku 2004 w powiecie kłodzkim.

Laureat plebiscytu na najpopularniejszego polityka w powiecie kłodzkim 2004 roku.

Przyjaciel Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie.

Otrzymała tytuł "Honorowego Obywatela" Nowej Rudy.


Członek Platformy Obywatelskiej RP od 2002 roku.

Kandydatka do Sejmu z ramienia PO RP do Sejmu w 2005 oraz w 2011 roku.

Radna Powiatu Kłodzkiego III kadencji. Przez ponad rok, do czasu wyboru do Sejmu była Starostą Powiatu Kłodzkiego.


Poseł na Sejm VI, VII Kadencji.

 

A w Sejmie:

Członek Komisji Infrastruktury

Członek Komisji Finansów Publicznych

Przewodnicząca Polsko-Czeskiej Grupy Bilateralnej

Sekretarz Sejmu

Sekretarz Krewniacy Club w Sejmie

Członek Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Monika Wielichowska o sobie

.

Znajomi i przyjaciele mówią o mnie, że jestem „wyzwoloną mrówką”, ponieważ uchodzę za osobę pracowitą, znakomicie współdziałam z innymi, potrafię być trybikiem pracującym w machinie, ale przy tym zachowuję swoją niezależność. Jestem konsekwentna i zawsze utożsamiam się z dolnośląskim regionem. Przez wiele lat byłam pracownikiem samorządowym, radną powiatu, przez zgoła rok pełniłam zaszczytną funkcję Starosty Powiatu Kłodzkiego, dlatego doskonale wiem, z jakimi problemami borykają się nasze powiaty, gminy, miasta i wsie. Również działalność gospodarcza nie jest mi obca – przez 4 lata prowadziłam własną firmę – menagment zespołów BIG CYC i CZARNO – CZARNI.

O Monice Wielichowskiej jej przyjaciele

.

Jakie są wady i zalety Moniki Wielichowskiej - Czasami jest pełna sprzeczności, z jednej strony jest perfekcjonistką w tym co robi, a z drugiej strony często otacza ją „artystyczny nieład” i wiecznie czegoś szuka. Akceptuje cudze słabości i ułomności, ma w sobie olbrzymi potencjał tolerancji. Nigdy nie patrzy na ludzi z góry, mimo tak wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Ma to miejsce tylko w jednej sytuacji i wtedy kieruje się maksymą G.G Marqueza: „Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł”. To dziewczyna, która ma serce na dłoni. Wielu osobom pomogła w życiu. To fantastyczna, bardzo wrażliwa dziewczyna, wiem o tym, bo mam to szczęście być blisko Niej. Kim byłaby Monika Wielichowska gdyby nie była tym kim jest?Prościej byłby powiedzieć kim na pewno Monika nie byłaby! I mówię to nie bez kozery, bo to dziewczyna, która chce i „sięga gwiazd”. Nie ma takich wyzwań, które by ją przerażały lub zniechęcały. Jej życiorys zawodowy jest tego najlepszym dowodem. Dąży do wytyczonych celów poprzez naukę i ciężką pracę. To wszystko co już osiągnęła zawdzięcza wyłącznie swojej pracy i konsekwencji. Doskonale wie czego chce i jeżeli wyznaczy sobie jakiś cel to wiem że go osiągnie. Jestem pewna że Monika nie powiedziała jeszcze „ostatniego zdania” Kogo lub co przypomina Monika Wielichowska? Przypomina mi „wyzwoloną mrówkę” Jest pracowita, znakomicie współpracuje z innymi, potrafi być trybikiem w pracującej machinie, ale zachowuje swoją tak cenną niezależność

Małgorzata Jędrzejewska – Skrzypczyk, przyjaciółka

.

Jakie są wady i zalety Moniki Wielichowskiej? Monika jest inteligentną, przebojową profesjonalistką, która posiada pewną cechę, dzięki której tak dobrze nam się współpracowało, kiedy była naszym menagerem- determinację. Uważamy ją za młody talent, który świetnie sprawdził się już w show biznesie. Wada: nie lubi siadać na ciepłej desce klozetowej, zaleta – potrafi przełknąć zimny rosół. Monika potrafi odnaleźć się i dyplomatycznie wybrnąć z każdej sytuacji. Ponadto jest typem społecznika, zaangażowanego w działalność charytatywną, przez co ma mnóstwo znajomych w całej Polsce, którzy mówią o niej tylko i wyłącznie w superlatywach. Kim byłaby Monika Wielichowska gdyby nie była tym kim jest? Na pewno nie mogłaby być żoną bogatego szejka w Iranie, ani kurą domowa w Polsce, nie pasuje mi też ani na policjantkę, ani na kolejarza – ma w sobie dużo energii, mogłaby być baterią w latarce. Kogo lub co przypomina Monika Wielichowska - Sylwestra Stallone z drugiej części Rockiego, jest szybka jak błyskawica, walczy do końca i zwija się w czas.

Jacek Jędrzejak „Dżej Dżej” – wokalista zespołu Big Cyc, przyjaciel i były współpracownik

.

Znam Monikę jeszcze z czasów Liceum Ogólnokształcącego. Już wtedy wyróżniała się z pośród innych aktywnością społeczną. Od kilku lat obserwuje jej zawodowe, społeczne i charytatywne zaangażowanie. Cenię Monikę za jej ciepło, serdeczność i pomoc, którą obdarza ludzi. Jest osobą bardzo komunikatywną, uczciwą i konsekwentnie dąży do realizacji zamierzonych celów. Monika osiąga sukcesy swoją ciężką pracą, wytrwałością i odpowiedzialnym działaniem.

Aneta Mrózek - noworudzianka

.

Posłankę Monikę Wielichowską poznałem w 2010 roku, gdy zostałem Posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży. Od samego początku zafascynowała mnie swoją pracowitością, energią i aktywnością w lokalnych sprawach. Panią Poseł Monikę Wielichowską cenię za skuteczność w działaniach na rzecz naszego regionu. Wspólnie udało się nam rozwiązać wiele lokalnych i regionalnych problemów, w wielu kwestiach pomagamy, zarówno samorządom, jak i pojedynczym osobom. Pani Monika jest przede wszystkim dynamiczna, otwarta i życzliwa. Jako posłanka jest kompetentna i doświadczona, co jest niezmiernie ważne przy pełnieniu tak ważnej funkcji.

Krystian Ulbin - współpracownik, prezes Stowarzyszenia „Aktywni Borów – Dzierzków”

 
Reklama